Pęknięcie prezerwatywy a możliwość zajścia w ciążę w trakcie dni niepłodnych

Witam. Uprawiałam seks z moim partnerem z zabezpieczeniem, jednak prezerwatywa pękła. W czas tego nie zauważyliśmy i doszło do wytrysku w pochwie. Po stosunku natychmiast wstałam, sperma wypłynęła z mojej pochwy, więc przestraszyłam się i szybko poszłam podmyć się gorącą wodą z żelem pod prysznic, aby zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę. Mam dni niepłodne, ostatnia miesiączka pojawiła się 24 września. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Co mogę zrobić? Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji zachodzi ryzyko zajścia w ciążę. Po 14 dniach od stosunku proszę wykonać test ciążowy, a następnie skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam.