Pęknięcie prezerwatywy a opóźnienie miesiączki

Ciąża czy zaburzenia hormonalne? Ostatni raz kochałam się 3 mies temu (30.12) czyli na jakiś tydzień przed okresem (cykl 28-30 dni), kondom pękł o czym zorientowaliśmy się za późno. Okres pojawił się z 5-dniowym opóźnieniem, miesiąc później także się pojawił (z 2-dniowym opóźnieniem). W tym miesiącu od terminu jego planowego nadejścia mija już prawie 2,5 tyg i dalej nic prócz masowego wydzielania śluzu. Pomocy! Proszę!

Aleksander Ropielewski

Objawy nie wskazują na możliwość ciąży (o ile w ostatnim cyklu nie doszło do zbliżenia). Przyczyny należy raczej upatrywać w zaburzeniach hormonalnych. Dla pewności proszę wykonać test ciążowy i skontaktować się z ginekologiem.