Pęknięcie prezerwatywy a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle

Witam, Otoz, zarzywam tabletki yasminelle ale niestety zapomnialam 14 i 15 tabletki i za rada internetu zrobilam przerwe(4dniowa, taka normalnie robie)skonczyl sie okres zaczelam przyjmowac nowe opakowanie. Po drugiej tabletce kochalam sie z chlopakiem ale prezerwatywa pekla, wiec zaczelam sie zastanawiac czy poinnam byla przyjac tabletke 72h po. Jak w tej sytuacji powinnam przyjmowac moje normalne tabletki antykoncepcyjne i kiedy zaczac? I rowniez chcialabym wiedziec kiedy ochrona byla by 100%?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli po wspomnianej przerwie stosowała Pani antykoncepcję regularnie to pęknięcie prezerwatywy nie zwiększa szansy na ciążę, gdyż jest Pani chroniona przed nią .