Pęknięcie prezerwatywy, ból jajników i negatywny test ciążowy a prawdopodobieństwo ciąży

Witam . Okres miałam 6 grudnia i od 23 grudnia miałam bolesne bóle prawego jajnika które utrzymywały się do 3 stycznia , a 25 kochałam z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa . Okres mam , co 28 dni a teraz powinnam dostać 2 stycznia i do tej pory nie dostałam 7 stycznia robiłam test ciążowy ale wyszedł negatywnie . Objawów ciązy nie miałam tylko jak na okres bolał mnie brzuch na dole i piersi . Nie wiem czy mam się obawiać , że jestem w ciąży? Proszę o radę .

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W razie wątpliwości polecam wizytę w poradni ginekologicznej. Lekarz może Pani zaproponować badanie beta-hcg z krwi, które jest bardziej czułe niż testy dostepne w aptekach.