Pęknięcie prezerwatywy i wytrysk na zewnątrz a ryzyko ciąży

Witam. W sobotę (08.02) uprawiałam seks. Prezerwatywa pękła na boku w 3/4 długości od "zbiorniczka", a partner doszedł poza mną. Okres miałam ostatnio 18.01 Czy są jakiekolwiek przesłanki na bycie w ciąży? Czy to jest niemożliwe?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zależy to od długości Pani cyklu. Do zbliżenia doszło w 22 dniu cyklu a dla 28-dniowego cyklu jest to już dzień niepłodny i nie ma możliwości zapłodnienia. Jeżeli jednak Pani cykle są dłuższe to wyliczenie może się okazać niewłaściwe.