Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku a brązowa wydzielina z pochwy

Witam! Mam pewnie problem, dokladnie 11 dni temu wspilzylam z moim partnerem,zabezpieczalismy sie ale niestety kondom nam pekl i wiekszosc pozostalo we mnie.. teraz jestem 3 dni przed planowanym okresem z pochwy mam rozowo-brozowa wydzieline co to moze oznaczac??
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim mogło dojść do zapłodnienia po stosunku, w którym pękła prezerwatywa.
Nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki należy wykonać test ciążowy lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi.
Wydzielina może być zwiastunem miesiączki, krwawienia z powodu poronienia na bardzo wczesnym etapie ciąży, bądź z powodu uszkodzenia nabłonka pochwy podczas stosunku seksualnego.
Jeśli wyniki okazałyby się dodatnie lub spóźniało się miesięczne krwawienie należy zgłosić się do ginekologa na konsultację.