Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku a ryzyko zajścia w ciążę

Wczoraj kochałam się z chłopakiem i na samym początku pękła prezerwatywa szybko wyszedł ale obawiam się że jednak cos zostało.Ostatnia miesiączkę miałam 17 listopada proszę o pomoc jakie ryzyko jest zajścia w ciążę? dodam że na godzine przed tym stosunkiem odbyliśmy także stosunek.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowana antykoncepcja zawiodła to istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji ciąży należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.