Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku bez wytrysku

Witam, Mam 18 lat, podczas stosunku z moim chłopakiem pękła prezerwatywa nie było wytrysku . Od razu zorientowaliśmy się,że pękła bo było to słychać lecz nie potrafimy ze stresu jaki nas wtedy ogarnął przypomnieć sobie czy członek był w środku czy partner wkładał to nie był nasz pierwszy raz mam nieregularne miesiączki cykl trwa różnie od 29-35 Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży skoro nie było wytrysku i szybko zareagowaliśmy? czy przez preejakulat może dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry!

Tak, przez preejakulat może dojść do zapłodnienia. Brak wytrysku, szybka reakcja i możliwość, że członek w ogóle nie znajdował się wewnątrz pochwy sprawia jednak, że prawdopodobieństwo ciąży nie jest duże. Istnieje możliwość przyjęcia tzw. tabletki 72 godziny po. Jest to duża dawka hormonów, która zapobiega ciąży, jeśli zostanie przyjęta w określonym czasie po ryzykownym stosunku. Może jednak powodować skutki uboczne, ponieważ zaburza równowagę hormonalną i poleca się stosowanie jej wtedy, kiedy prawdopodobieństwo nieplanowanego zapłodnienia jest znaczące.

Pozdrawiam!