Pęknięcie prezerwatywy podczas współżycia dzień przed okresem

Witam, współżyłam z chłopakiem i pękła nam gumka, jestem dzień-dwa przed okresem. Czy jest możliwość zajścia w ciążę ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym ppwyżej przypadku ryzyko ciąży jest bardzo małe, praktycznie równe zeru ( jednak w 100% nie można jej wykluczyć, gdyż nie można mieć pewności czy nie doszło do opóźnienia owulacji w cyklu miesiączkowym). Gdyby krwawienie miesiączkowe spóźniało się o około 21 dni może Pani wykonać test ciążowy, który w tym czasie powinien być już wiarygodny. Pozdrawiam.