Pęknięcie prezerwatywy, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

witam. zastosowałam metodę yuzpe po pominiętej, dostałam po niej krwawienia, a 15 dni po stosunku wykonałam test ciążowy-wyszedł negatyny (dla pewności zrobiłam dwa). Dziś kochałam się z partnerem, niestety pękła nam prezerwatywa (czekam do normalnej miesiączki, by znów zacząc przyjmować tabletki anty). Było to na początku stosunku, od razu go przerwaliśmy, nie doszło też do wytrysku. Zastanawiam się, czy powinnam zastosować tą metodę ponownie i wstrzymać się ze współżyciem do brania tabletek?

Aleksander Ropielewski

NIe ma konieczności stosowania ponownie antykoncepcji postkoitalnej. Ryzyko cąży jest znikome w opisanej sytuacji.