Pęknięcie przedsionka pochwy oraz spoidła tylnego

Witam, Jestem 3 miesiące po porodzie (vacuum), miałam pęknięcie przedsionka pochwy oraz spoidła tylnego. Po ok. 2 tygodniach od zdjęcia szwów, zauważyłam, że w tej okolicy pojawiła się taka jakby wisząca skóra, wcześniej myślałam, że to hemoroidy, ale to jednak nie to. Wczoraj byłam u ginekologa i powiedział mi, że mogą to być kłykciny kończyste albo coś podobnego do bliznowca od nacięcia, które miałam, sama dokładnie nie wiedziała. Czy kłykciny mogłyby pojawić się po kilku latach od zarażenia?

Kłykciny mogą pojawić się po długim czasie, nawet po latach od zakażenia. Jednak, biorąc pod uwagę to co działo się przy porodzie, bardziej prawdopodonne jest to, że ma Pani okołoporodowe uszkodzenie zwieraczy odbytu i to powoduje deformację tej okolicy, którą opisuje Pani jako "wiszącą skórkę". Wymaga Pani USG transrektalnego 3 D, aby ocenić mięśnie dan miednicy.
Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl