Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęknięcie skośne łąkotki przyśrodkowej i zmiany zwyrodnieniowe w wyniku MR a konieczność operacji

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie tego, czy operować, czy co robić.Wynik badania MR: Pęknięcie skośne łąkotki przysrodkowej na granicy rogu tylnego i trzonu z przerwaniem ciągłości powierzchni udowej i piszczelowej. Zmiany zwyrodnieniowe rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Prawidłowy obraz łąkotki bocznej. Reszta ok, ale zwiększona ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej na długości ok42mm i grubości przkeroju poprzecznym do 8mm. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie

Jeśli ma Pan dolegliwości bólowe to nie ma Pan specjalnie wyboru - uszkodzenie łąkotki samo się nie naprawi niestety. Natomiast operacja - artroskopia kolana, jak i przebieg pooperacyjny nie są jakoś szczególnie uciążliwe i po tygodniu odstawi Pan kule a po 2 będzie Pan mógł wrócić do pełnej aktywności. Po więcej informacji proszę zajrzeć na http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/227-uszkodzenia-lakotek .

Z wyrazami szacunku Jędrzej Kosmowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy