Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pęknięcie skośne łąkotki przyśrodkowej i zmiany zwyrodnieniowe w wyniku MR a konieczność operacji

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie tego, czy operować, czy co robić.Wynik badania MR: Pęknięcie skośne łąkotki przysrodkowej na granicy rogu tylnego i trzonu z przerwaniem ciągłości powierzchni udowej i piszczelowej. Zmiany zwyrodnieniowe rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Prawidłowy obraz łąkotki bocznej. Reszta ok, ale zwiększona ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej na długości ok42mm i grubości przkeroju poprzecznym do 8mm. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowny Panie

Jeśli ma Pan dolegliwości bólowe to nie ma Pan specjalnie wyboru - uszkodzenie łąkotki samo się nie naprawi niestety. Natomiast operacja - artroskopia kolana, jak i przebieg pooperacyjny nie są jakoś szczególnie uciążliwe i po tygodniu odstawi Pan kule a po 2 będzie Pan mógł wrócić do pełnej aktywności. Po więcej informacji proszę zajrzeć na http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/227-uszkodzenia-lakotek .

Z wyrazami szacunku Jędrzej Kosmowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy