Kobieta , 55 lat Witam!2.12.2014 r. miałam operację kręgosłupa,mam 8 śrub w odc. lędżwiowym.Teraz okazało się,że śruba dolna jest złamana.Jak to się stało?Lekarz mnie pyta,co ja robię.A ja nic nie robię,chodzę o kuli bo mam niedowład nogi,stopa mi opada.Jest to moja druga operacja.Czekam na tk i ocenę zrostu kostnego.Co to jest?Podobno te śruby już po roku nie są potrzebne,tak mi mówił dr.Proszę o odpowiedz.Ze złamaną śrubą nie chcą mnie nawet w Reptach.Pozdrawiam Iwona.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksander Ropielewski 79
Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
Edytuj odpowiedź

Trudno jest mi to stwierdzić bez możliwości dokładniejszej oceny badań i zapoznania się z historią choroby. Przyczyn może być wiele i niestety przez internet nie sposób pomóc w Pani sytuacji.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Niedowład kończyn – Niedowład kończyn to osłabienie siły i ograniczenie ruchu kończyn. Wynika z uszkodzeń układu nerwowego w obrębie drogi ruchowej. Owa droga przewodzi impulsy nerwowe z kory mózgu do mięśni. Przyczyną niedowładów są także porażenia mięśni oraz zmiany organiczne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: