Pęknięcie torbieli jajnika a przedłużająca się miesiączka

Witam. Miesiac temu pekly mi 2 torbiele, ktore mialam na obydwoch jajnikach (po 4cm). Z racji tego, ze bralam hormony, nastapilo pekniecie. Od 7marca mam okres, zawsze trwal 7dni. Wczoraj 14 marca byly tylko zabrudzenia, jakby sie konczyl, jednak dzis 15 marca leci mi krew jasnoczerwona i dosyc sporo jej. Wyglada to tak jakby skonczyla sie miesiaczka i zaczela na nowo. Czy rzeczywiscie tak wyglada pierwszy okres po peknieciu torbieli czy jest cos nie tak.? Prosze bardzo o odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią krwawienie, które pojawiło się po zakończeniu miesiączki najpewniej jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie nie jest to "normalna" miesiączka po pęknięciu torbieli. Jeśli krwawienie nie ustąpi w ciągu 2-3 dni proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.