Pęknięcie torbieli przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Poprzednia torbiel miała 9 cm, pękła przy braniu tabletek antykoncepcyjnych, zrobiłam miesiąc przerwy od brania tabletek, ponieważ recepta zaginęła na poczcie, jednak miesiączka się spóźnia już 13 dzień, bardzo duże skurcze podbrzusza, oraz wydęty brzuch, takie same objawy jak przy poprzedniej torbieli, czy to możliwe, ze powstała nowa torbiel? I to ona blokuje miesiączkę. Proszę o odpowiedź co robić, czy cierpliwie czekać aż krwawienie się samo pojawi?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.