Pęknięcie, uszkodzenie III stopnia w kolanie

Kolano lewe. Z mojego rezonansu wynika, że najpewniej mam zerwany ACL i "w rogu tylnym łąkotki bocznej nieprawidłowy pionowy sygnał wewnętrzny - pęknięcie - uszkodzenie III stopnia. Za tydzień mam artroskopie i lekarz powiedział mi, że prawdopodobnie nie będę mógł już grać w piłkę nożną, ponieważ po naprawie łąkotki moje kolano będzie słabsze. Czy to prawda? Czy będzie jakaś możliwość żeby wrócić do grania?

Witam,
Bardzo istotny jest zakres zabiegu na łąkotce tzn czy będzie on szyta badz usunięta a jesli tak to w jakim zakresie. W większości przypadków usuwa sie niewielki fragment, co nie pozostawia konsekwencji. Inna sprawa jest rekonstrukcja więzadła, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania stawu. Podsumowując jesli łąkotka zostanie zeszyta badz usunięta w niewielkim zakresie, a więzadło krzyżowe zrekonstruowane uważam iż na przestrzeni pół roku zagra Pan w piłkę nożna.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu