Pęknięcie, z którego sączy się krew z ropą po usunięciu torbieli włosowej

Witam prosze o pomoc. 23 lutego mialem usuwaną torbiel wlosowa. Rana zostala zaszyta, w ten poniedzialek mialem zdjete szwy ale obok rany jest takie jakby pekniete tzn w kazdym badz razie nie bylo to zszyte i z tego saczy sie czesto krew z ropa i nie wiem co robic. Rane zastawiam gazikami i myje oscilectinem. Siedziec tez mam ciezko bo boli a jak usiade zaraz leci mocniej, prosze o odpowiedz

Myślę że należy jeszcze odczekać ponieważ rany po usuniętej torbieli pilonidalnej goją się trudno. Poza tym powinien to zobaczyć chirurg. Pozdrawiam.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

rany po usunięciu torbieli włosowej nie należą do łatwo gojących się ran. Poleciłabym jednak skonsultować się z lekarzem, który wykonywał zabieg żeby skontrolował to miejsce.
Jeśli się coś sączy to jak najbardziej wskazane jest żeby jak najwięcej tej treści ropnej wypłynęło/ usunąć z rany.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Dr n. med. Ryszard Magiera

Szanowny Panie,

Sugeruję konsultację z chirurgiem wykonującym zabieg. Najwyraźniej rana nie zrosła się.
Być może lekarz rozważy zastosowanie antybiotyku doustnie lub miejscowo.
Sącząca się krwisto-ropna wydzielina nie świadczy o prawidłowym gojeniu się rany.

Pozdrawiam
Kamil Stefański