Pęknięcie zęba leczonego wcześniej kanałowo

Witam. Kilka dni temu pękł mi ząb leczony wcześniej kanałowo. Niefortunnie pękł wzdłuż korony. Dentysta musiał usunąć mi ruchomą część pękniętego zęba od strony podniebienia. Druga część zęba pozostała na miejscu, jednak samodzielnie zapewne długo mi nie posłuży. Chciałabym wypełnić miejsce ubytku i wstawić w miejsce tego zęba nowy, jednak nie stać mnie na pojedyńczy implant. Jakie są inne rozwiązania w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli drugą część jednak trzeba będzie usunąć to można wykonać most - uzupełni Pan w ten sposób lukę.

W przypadku częściowego złamania korony zęba można go odbudować protetycznie.
Na pewno jest to rozwiązanie mniej kosztowne niż implant.
Muszą być jednak spełnione określone warunki. To można ocenić badaniem. Na podstawie Pani opisu trudno orzec.. Doradzam więc wizyte u dentysty.