Pęknięcie zęba podczas wybielania

witam w tym tygodniu zaczelam wybielac zeby Blanx White Shock po trzecim razie gdy wyjelam nakladke(ze swiatlem Led) poczulam pekniecie na jedynce. peklo mi szkliwo czy zab? czuje jezykiem i palcem rozdwojony zab.nie jest to linia prosta tylko na ukos do dolu i na ukos do gory. boli mnie bez przerwy. co mam robic? czy to niebezpiecznie?

Witam, Jak najszybciej zgłoś się do dentysty. Nie sadze, zeby wybielanie nakladkowe spowodowalo pekniecie zeba, mozliwe ze jest to oddzielenie sie wypelnienia jakie bylo w zebie po zakladaniu i zdejmowaniu nakladki. Czy bylas na badaniu stomatologicznym poprzedzajacym wybielanie? Przed wybielaniem trzeba miec wyleczone zeby i takie badanie i ewentualne leczenie jest niezbedne. Bol zeba jest prawdopodobnie od nadwrazliwosci na preparat wybielajacy i moze miec rozne skutki, wraz do obumarcia zeba i koniecnosci leczenia kanalowego, zatem nie zwlekaj tylko idz do stomatologa.

Witam. Przede wszystkim proszę już nie wybielać i w miarę szybko udać się do dentysty. Niestety tak się kończy stosowanie preparatów niewiadomego pochodzenia przez osoby niefachowe. Przykro mi że muszę to mówić, ale znam wiele przypadków kiedy młodzi ludzie w pogoni za pięknem zapominają o zdrowiu. Proszę zawsze tego typu zabiegi powierzać specjaliście albo nie robić ich wcale. Pozdrawiam

Proszę jak najszybciej udać się do stomatologa. Mogło dojść do trwałego uszkodzenia miazgi zęba i będzie konieczne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Trzeba przeprowadzić dokładną diagnozę.
Nie ma bezpiecznych domowych sposobów wybielania. Tylko wybielanie w gabinecie pod nadzorem personelu medycznego gwarantuje bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu.