Pęknięta kość w palcu oraz ból i opuchlizna

witam. Ścięłam palca w drzwiach samochodowych. Po prześwietleniu okazało się ze mam pęknięty koniuszek palca. Ortopeda zalecił mi tylko trzymać palec w lodzie. To juz czwarty dzien a opuchlizna nadal jest taka sama. Lekarz kazał mi ruszac palcem mimo ze boli a problem jest taki ze palec mi sie nie rusza i jest taki zgarbiony jak go wyprostuje to wraca do swojej pozycji. Czy nie potrzebne jest jakies usztywnienie zeby był na prosto? boje się ze mi zostanie taki krzywy...

Aleksander Ropielewski

Obrzęk wynika ze zmiażdzenia tkanek miękkich i w zależności od stopnia uszkodzenia powinien stopniowo się zmniejszać. Nie ma koniecnzości usztywniania palca, natomiast wazne jest aby go nie dotykać tak aby nie powodować bólu i dalszego uszkodzenia tkanek. Ważne aby palec okresowo schładzać - pomoże to w zmniejszeniu obrzęku.