Pęknięta pionowo łąkotka przyśrodkowa

Witam Od roku czasu biegałam regularnie aż do pewnego dni kiedy w moim lewym kolanie pojawił się tępy ból oraz uczucie blokowania. Udałam się do ortopedy i wykonałam MR stawu kolanowego okazało się że mam pękniętą pionowo łąkotkę przyśrodkową. Do wizyt u lekarza jeszcze muszę sporo poczekać. Czy to jest coś groźnego i jak się to leczy?

Szanowna Pani,
Zarówno opisywane przez Panią objawy jak i wynik rezonansu magnetycznego wskazują na uszkodzenie łąkotki. Niestety najprawdopodobniej będzie wymagała Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu