Pęknięta prezerwatywa, a ja mam dni niepłodne - czy jednak ciąża jest możliwa?

Współżyłam z moim chłopakiem, to nie był nasz pierwszy raz. Lecz teraz pękła nam prezerwatywa! On miał wytrysk, a po stosunku poleciała krew z mojej pochwy. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Używaliśmy prezerwatywy, która także była nasączona substancją plemnikobójczą. Według mojego kalendarzyka mam dni niepłodne (jestem w samym ich środku). Strasznie się boję. Oboje nie jesteśmy gotowi na dziecko. Nie wiem co mam robić. Proszę o pilną odpowiedź, strasznie się boję :((

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Ciąża jest możliwa.
W przypadku kiedy pękła prezerwatywa i nasienie dostało się do środka istnieje możliwość zajścia w ciąże.
Oczywiście jeżeli były to dni niepłodne to nie powinno to nastąpić należy jednak pamiętać, iż aby polegać na tym musimy mieć cykle bardzo regularne.
Plemniki mogą przeżyć do 72 h w drogach rodnych kobiety.

Myślę, że w takiej sytuacji najlepiej jest wykonać test ciążowy.Najbardziej wiarygodny jest test robiony z krwi.
Warto też udać się na wizytę do ginekologa gdyż być może warto rozważyć inną metodę antykoncepcyjną.

Pozdrawiam!