Pęknięta prezerwatywa a ochrona antykoncepcyjna

Witam. Biore tabletki od 6 dni i wczoraj dla mojego chlopaka pekła prezerwatywa. 1 tabletke wzielam w 5 dzien okresu, ponieważ moj lekarz powiedzial ze to ureguluje moje miesiaczki. Czy jestem bezpieczna i nie moge zajsc w takiej sytuacji w ciaze?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z uwagi na to iż zaczęła Pani przyjmować antykoncepcję nie od pierwszego dnia cyklu nie mogę powiedzieć, że nie ma obaw przed ciążą. W takiej sytuacji producenci zalecają stosowanie dodatkowego zabezpieczenie przez 7-14 dni.