Pęknięta prezerwatywa: czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że będę w ciąży?

Dzień dobry. Aby się uspokoić, chciałam zapytać, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, gdy do stosunku doszło dziewiątego dnia cyklu (przy cyklu 28-29 dniowym). Partner używał prezerwatywy, która okazała się być dziurawa na wysokości ok. 7-8 cm nad zbiorniczkiem. Cała zawartość (jak się wydaje) pozostała w zbiorniczku. Ponadto używaliśmy żelu z Ca2+. Od roku przyjmuję również leki - B*** i S***.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Ryzyko zajścia w ciąży na pewno jest.

Uważam, że warto wykonać test ciążowy. Test wykonywany z moczu jest najbardziej wiarygodny około 2 tygodnie po odbytym stosunku, natomiast test z krwi już po tygodniu.

Pozdrawiam!