Pęknięta prezerwatywa i prawdopodobieństwo ciąży u 19-latki z nieregularnymi miesiączkami

uprawiałam dziś seks z chłopakiem ..w trakcie stosunku pękła nam prezerwatywa, zaraz zastąpiliśmy ją inną. jest to około 14 dzień cyklu; minusem jest to iż mam nieregularne miesiączki, ostatnia spóźniła się 3 tygodnie. Co mam teraz zrobić? Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże? Jak to sprawić? I jak zmniejszyć ryzyko zajścia w niechciana ciąże?

Witam serdecznie. Jeżeli od stosunku minęło mniej niż 72h można przyjąć tabletkę postkiotalną - dostępną na receptę u ginekologa. Szansa na ciążę niestety istnieje i nie mogę jej wykluczyć.