Pęknięta prezerwatywa i prawdopodobne dnie płodne a ryzyko ciąży

Witam, uprawiałem seks z dziewczyną. W momencie kiedy drugi raz wkładałem członka do pochwy, pękła prezerwatywa.nie zdążyłem jeszcze dojść ale możliwe że mała ilość mojej spermy byłą wewnątrz. Dziewczynie ciężko obliczyć dni płodne, ponieważ ma rozregulowany cykl ale zazwyczaj jest to 23 dni. W momencie stosunku była ok. tydzień po zakończeniu miesiączki, więc prawdopodobnie były to dni płodne. Jakie istnieje ryzyko zajścia w ciążę w takim przypadku? z góry dziękuje za fachową odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Pana przypadku ryzyko ciąży istnieje, aczkolwiek trudno je określić w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży Pana partnerka powinna wykonać test ciążowy - wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.