Pęknięta prezerwatywa i zastosowanie antykoncepcji awaryjnej a ryzyko ciąży

Podczas stosunku z moim chłopakiem pękła nam gumka. Zażyłam tabletkę Escapelle około 10 godzin po tym stosunku. Miałem lekkie krwawienie oczywiście przed miesiączką. Potem terminowo miałam miesiączkę która trwała 4 dni. Dodam, że robiłam test 10 dni po stosunku i wyszło negatywnie. Moje pytanie brzmi czy mimo wzięcia tej tabletki, krwawienia oraz normalnego okresu jest prawdopodobieństwo ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie zamieszczonego opisu można wnioskować, iż antykoncepcja awaryjna zadziałała prawidłowo. Warto jednak powtórzyć test ciążowy po 14 dniach od stosunku.