Pęknięta prezerwatywa, niepełna penetracja, możliwość ciąży.

Wczoraj (15 kwietnia) kochałam się z moim chłopakiem. Niestety podczas stosunku prezerwatywa pękła i zorientowaliśmy się kilka sekund przed wytryskiem. Wytrysk nie nastąpił w pochwie. Mój chłopak wyjął penisa zanim "doszedł". Ja nie mam tak jakby przerwanej błony dziewiczej, bo nie udało nam się to. Jest bardzo elastyczna. Przedostatni okres miałam 2 lutego, a ostatni 2 kwietnia i przeważnie nie mam regularnego.

Czy ten płyn ejakulacyjny mógł jakoś wpłynąć na to, że mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Odbywając stosunek płciowy należy zawsze liczyć się z możliwością zajścia w ciąże. Zawsze istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wystąpiły dni płodne, zwłaszcza w Pani przypadku, gdy cykle są nieregularne. Preejakulat zawiera małe ilości żywych plemników i opisano kilka przypadków zapłodnienia w wyniku kontaktu tylko z nim. Oczywiście szansa, że doszło do zapłodnienia jest bardzo mała. Jeśli okres nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu dostępny w każdej aptece. Warto również zastanowić się nad wizytą u ginekologa w celu zbadania, zwłaszcza przy tych nieregularnych cyklach.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.