Pęknięta prezerwatywa, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i zastosowanie pigułki 72 h po

Witam. W środę 28.05 odbyłam stosunek z prezerwatywą, ktora pekla jednak wytrysku nie bylo. Następnego dnia zapomnialam wziąć tabletki (8.tabletka daylette) i wzielam z 14.5h opóźnieniem. 30.05 wzielam tabletkę 72h (ok.63h). Jaka byla szansa zaplodnienia? Dzien stosunku byl dniem niepłodnym, wcześniej bralam tab. regularnie. Tydzień po i 10dnia zrobilam test quixx duo i obydwa wyszly negatywnie. Jaka jest szansa ciąży i czy ten test jest wiarygodny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie ma powodów do niepokoju. Po drugie proszę pamiętać, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie można mówić o dniach "płodnych lub niepłodnych". Wszystkie uznajemy za niepłodne.