Pęknięta prezerwatywa powyżej zbiorniczka na spermę a ryzyko ciąży

Około 2h i 30min temu uprawiałem z moją partnerką sex, niestety doszło do piękniecią prezerwatywy przed wytryskiem lecz było do niego już dosyć blisko.. W zbiorniczku prezerwatywy mimo pęknięcia znajdował się biały płyn, przypominający spermę, zawsze taki mamy. Ostatnie krwawienie rozpoczeło się 3grudnia i trawało 7dni, cykl poprzedzający w listopadzie rozpoczął się 7 listopada. Czy jest to groźne mamy udać się do ginekologa w celu przepisania Tabletki PO? Pękniecię zauwazyłem szybko.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym przypadku zbliżenie miało miejsce w 18 dniu cyklu. Poprzedni cykl maił 27 dni. Jesli cykle są regularne to najprawdopodoniej było to już kilka dni po owulacji i nie ma możliwości zapłodnienia. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do Poradni Ginekologicznej.