Pęknięta prezerwatywa, tabletka 72h po a ryzyko ciąży

Witam 3 tygodnie temu pękła nam gumka podczas stosunku. Niecałą dobę po wzięłam escapelle. Był to najlepszy dzień płodny. Nie miałam żadnych efektów ubocznych żadnego krwawienia. Czułam się normalnie tak jak zawsze. Okresu nie mam, strasznie boli mnie biust, jest dużo większy i mam smaki na różne jedzenie cały czas. Przytyłam 5 kg. Czy możliwe jest że jestem w ciąży ? Powinnam zrobić test ciążowy ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ryzyko ciąży istnieje w Pani przypadku choć jest ono bardzo małe ze względu na przyjętą tzw "tabletkę po".Dla pewności jednak zalecam wykonać test ciążowy. "Tabletki po" są olbrzymią dawką hormonów i mogą również być przyczyną opisanych przez Panią objawów (efekty uboczne działania). Pozdrawiam