Pęknięta prezerwatywa w okresie okołoowulacyjnym - czy mogę zajść w ciążę?

Dzisiaj mam 10. dzień cyklu. Cykle trwają u mnie 28-29 dni, czasem 30 (ale rzadko). Podczas stosunku pękła prezerwatywa, zauważyliśmy dopiero po chwili. Członek był suchy, ale czy płyn mógł zostać w środku? Mój partner nie doszedł do końca. Dzisiaj nie miałam prawie w ogóle śluzu, zaraz po zauważeniu poszłam się umyć. Jakie są szanse na zajście w ciążę? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo oboje się denerwujemy.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Istnieje ryzyko, iż doszło do zapłodnienia, szczególnie, że była Pani w okresie okołoowulacyjnym.
Jeżeli nie minęły 72 godziny od zbliżenia można pomyśleć o antykoncepcji awaryjnej.

Myślę, że warto wykonać test ciążowy. Testy z moczu są najbardziej wiarygodne, jeżeli wykonujemy je 2 tygodnie po odbytym stosunku, natomiast oznaczanie beta hcg we krwi można wykonać już 7 dni po.

Pozdrawiam!