Pęknięte naczynko krwionośne na policzku

Dzień dobry. Od ok. 2-3 lat mam na policzku pęknięte naczynko krwionośne, które jest dosyć widoczne pomimo makijażu. Jednak ostatnio zauważyłam, że pojawiają się drobne pajączki w innych obszarach twarzy (policzki oraz nos). Zastanawiam się nad zabiegiem zamykania naczynek. Czy taki zabieg można bezpiecznie przeprowadzić w salonie kosmetycznym? Czy powinnam wcześniej skonsultować się z dermatologiem? Być może są inne metody, np. farmakologiczne? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani skórę zdecydowanie powinien ocenić najpierw specjalista dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. Ocena nasilenia problemu pozwoli dobrać najlepszą metodę zamykania naczynek.