Pęknięty metal i krzywo zrośnięta kość w obojczyku

Witam Mój mąż miał wypadek rok temu i złamal obojczyk miał operacje wstawili mu metal. Po pół roku okazało się że kość się nie zrosla a metal jest pekniety. Zrobili mu druga operacje pobrali fragment z kości biodrowej i założyli drugi metal. Po dwóch miesiącach przy podnoszeniu ręki metal pękł i moje pytanie brzmi czy to jest możliwe żeby ten metal był tak słaby czy wstawiaja zły materiał dlaczego tak się stało? Pozdrawiam

Żaden metal nie wytrzyma obciążeń, jakie powstają w tej okolicy, jeśli kość się nie zrośnie. Zwykle w takich przypadkach nadal nie ma zrostu kostnego. Warto to sprawdzić wykonując tomografię komputerową.