Pęknięty obrąbek w badaniu MR biodra

Trzy miesiące temu miała ARTRO MR biodra prawego, w którym uwidocznioną pęknięty obrąbek. Od dnia badania biodro boli mnie bardziej więc wykonałam badanie USG na którym w prawym biodrze jest nieznacznie większa ilość wysięku do kaletki pod postacią nieco większego uwypuklenia torebki stawowej niż po lewej stronie. Proszę mi powiedzieć, czy podczas badania lekarz mógł uszkodzić jakąś strukturę w biodrze, czy może to być trwające po prostu podrażnienie po badaniu? Zrobiłam jeszcze badanie CRP, wynik 15.

Witam serdecznie. Badanie metodą rezonansu nie jest inwazyjne, dlatego prawdopodobieństwo uszkodzeń po takim rodzaju badania jest nikłe. Prawdopodobnie dolegliwości które się utrzymują są wynikiem zmian uwidocznionych w pierwszym badaniu. Podniesiony wskaźnik CRP (białko C reaktywne) może świadczyć o stanie zapalnym. Konieczna jest dalsze leczenie w poradni ortopedycznej - konieczne jest skierowanie. Pozdrawiam