Pęknięty róg tylny łąkotki bocznej
Panie doktorze,prosze o radę jakie dalsze postepowanie i jak Pan ocenia opis usg kolana lewego?:Pekniety rog tylny łąkotki bocznej.Waskie pasemko hipoechogeniczne w łakotce przysrodkowej niejednozaczne(poniżej 1mm, bez uskoku).W ach nadrzepkowych plyn (6-7mm z proliferacjami maziowkowymi.W wywiadzie przebyte i nadal trawajace stany zapalne barku i okolic barku (podano diprophos)-bez efektu-do dlaszej diagnostyki w kierunku chorob układowych.Dodatkowo proliferacje maziowkowe sredniego stopnia

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Opis USG stawu kolanowego sugeruję konieczność artroskopii stawu kolanowego. Sugeruję pilną konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu