Pełna aktywność fizyczna po artroskopii kolana

Witam 7 kwietnia miałem artroskopie kolana (chondramalacja rzepki III stopnia). Przeprowadzono debridement i termoablacje uszkodzonej chrząstki rzepki, usunięcie ciał wolnych kolana. 3 tygodnie temu zacząłem brać zastrzyki z kwasem hialuronowym. Ostatni mam wziąć 16 czerwca. Po jakim czasie zacznę odczuwać poprawę w kolanie(brak bólu podczas wchodzenia po schodach, obciążania tego kolana) i po jakim czasie będę mógł wrócić do pełnej aktywności ( gra w piłkę nożną) Pozdrawiam

Szanowny Panie, rokowanie co do czasu Pana leczenia jest uzależnione przede wszystkich od stopnia i obszaru uszkodzonej chrząstki ( rzepki ? kłykci udowych?) Na tak postawione pytanie najbliższej prawdy odpowiedzi powinien udzielić Panu przeprowadzający operację ortopeda.
Z mojego doświadczenia leczenie w tego typu wypadkach trwa około 3 miesięcy od opisanego zabiegu ( po zabiegu rehabilitacja + leki podawane dostawowo). Jednak m usi Pan mieć świdomość,że każdy przypadek należy rozważać indywidualnie oraz że piłka nożna jest sportem bardzo obciążającym stawu kolanowe. Dlatego też czas leczenia w Pana przypadku może okazać się dłuższy. Pozdrawiam