Penis o wymiarach 10 cm u 15-latka

Witam mam 15 lat a mój penis ma 10 cm. Wstydzę się tego normalni ludzi maja po 15-17 cm w moim wieku . To nie jest normalne bardzo się wstydzę nie wiem co mam zrobić ciężko mi z tym proszę o pomoc .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Średnia długość penisa we wzwodzie waha się między 14-15,5 cm (14,7 cm). Bardzo ważne jest właśnie stwierdzenie we wzwodzie. Aby pomiary wielkości penisa były wiarygodne, mężczyzna powinien je przeprowadzać w stanie pełnej erekcji (dla wielu osób mających zaburzenia erekcji, może to być spory kłopot) i w pewnych odstępach czasowych. Można wtedy zsumować wyniki i ustalić średnią wielkość. Na poszczególne pomiary mogą bowiem mieć wpływ takie czynniki, jak: temperatura otoczenia, podniecenie seksualne, odstęp czasowy od poprzedniego wzwodu. Jeżeli rzeczywiście wymiar jest taki jak Pan podaje to proszę pamiętać iż istnieją urządzenia oraz ćwiczenia powiększające wielkość członka

Zazwyczaj młodzi mają niesłusznie kompleks wielkości członka. Ale obowiązuje nas medycyna faktów, a nie hipotezy... Proponuję porozmawiać szczerze z rodzicem i zasugerować wizytę u chirurga urologa. On zobaczy, zbada, wyjaśni. Poza tym dojrzewanie i rośnięcie jest sprawą o indywidualnej dynamice i jeszcze potrwa kilka lat.