Perforacja po leczeniu kanałowym zęba

Witam, mialam leczony ząb kanałowo, niestety podczas leczenia nastapila perforacja. Przez okolo 3 lata nie odczuwalam zadnego dyskomfortu wiec moj dentysta postanowil zostawic zab. Niestety od wczoraj bardzo mnie boli oraz na zdjeciu rtg widac spore zapalenie... Czy jest jeszcze możliwość uratowania zeba? Czy jedynym wyjsciem jest jego ekstrakcja? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Można spróbować . Zamiast usuwać całego zęba można przeciąć zęba w miejscu perforacji i ewentualnie usunąć część zęba obiętego stanem zapalnym (hemisekcja , radektomia). Nawet na jednym korzeniu trzonowca można odbudować całego zęba. Można jeszcze próbować leczyć miejsce perforacji, ale to może się zakończyć niepowodzeniem . Pozdrawiam