Perfuzja nierównomierna i zmniejszona w górnym polu płucnym

Witam serdecznie.Bardzo proszę o interpretację wyniku scyntygrafii płuc.Płuco prawe-perfuzja prawidłowa.Płuco lewe-perfuzja nierównomierna i zmniejszona w górnym polu płucnym,poza tym ukrwienie płuca prawidłowe. Wniosek:obraz do interpretacji klinicznej.Możliwość zmian zatorowych płuc.Konieczne porównanie z aktualnym badaniem rtg.płuc. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dlatego sugerowałbym udać się z wynikiem badania scyntygraficznego do lekarza kierującego na badanie w celu konsultacji oraz interpretacji klinicznej uzyskanego obrazu w scyntygrafii.

Pozdrawiam serdecznie.