Pestki dyni w diecie po zapaleniu trzustki

Jestem po trzykrotnym zapaleniu trzustki (przyczyna nie ustalona) i ustawicznej diecie. Z tego powodu dopadają mnie różne niedobory (głównie żelazo i magnez). Niestety wiele naturalnych produktów nie wolno mi spożywać, farmakologicznych z kolei nie toleruję. Dużo czytałam na temat pestek dyni. Czy nie zaszkodzą mając takie schorzenie2

Dzień dobry,
Pestki z dyni są dość zdrowe - kwasy omega 6 i inne związki aktywne.
Jednakże są dość tłuste i mogą być źle tolerowane.
Proponuje zrobić test - najlepiej zmielić pestki - 1 łyżka stołowa i dodawać je np. do jogurtu. Całe pestki z pewnością mogą być źle tolerowane, trudniej się trawią, a trzustka po zapalaniu wydziela mniej lub wcale enzymów trawiennych (niż zdrowa).
Proszę obserwować organizm.

Witam!
Po zapaleniu trzustki niewskazane są kasze pełnoziarniste, pestki sezamu, pestki dyni, tłuste pokarmy, surowe warzywa, torty, naleśniki, pączki, migdały, pasztety