Pesymistyczne myśli a podejrzenie depresji

myślę, że mogę mieć depresję. ostatnio źle się czuję, nie mam na nic ochoty, ciągle leżę i rozmyślam o tym co było. mam pesymistyczne myśli i bark ochoty na cokolwiek. chce się z tego wydostać, ale nie wiem co zrobić.
ponad rok temu

Proponuję w takim razie skontaktować się z lekarzem specjalistą - psychiatrą lub psychologiem, bo to może być poważny problem. Ale to już powinien stwierdzić specjalista. Bardzo dużo daje psychoterapia ale to wymaga czasu i motywacji.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Zuzanna Starczewska

Witam,
Wydaje się, że to rodzaj załamania lub nawet początki depresji- mam nadzieję, że stan przez Pana \ Panią nie trwa długo. Rozumiem, że miało miejsce jakieś wydarzenie, którego nie daje się zostawić za sobą. Na niektóre sprawy potrzeba czasu, a może to już za długo. Jeśli samodzielne próby poradzenia sobie nie dały rezultatu, nie ma żadnej konkretnej zmiany, która mogłaby poprawić samopoczucie- należy sięgnąć po pomoc z zewnątrz. Są dwie drogi, pierwsza- lekarz rodzinny, który skieruje do specjalisty lub przepisze leki przeciwdepresyjne, druga- prywatna konsultacja u psychologa lub psychiatry. Specjalista pomoże ustalić przyczyny złego samopoczucia. Proszę nie przedłużać swojego cierpienia i poszukać pomocy.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Witam serdecznie,
każdy z nas miewa gorsze okresy w swoim życiu. U niektórych osób trwają one krócej, u innych niestety dłuższy czas. Myślę, że warto byłby zastanowić się skąd taki pesymistyczny nastrój mógł się pojawić. Niekiedy ważne wydarzenia w naszym życiu wywołują właśnie takie negatywne emocje. Jeśli powód nie jest oczywisty, a obniżony nastrój przedłuża się w czasie, radziłabym zdecydowanie udać się do specjalisty.
Pozdrawiam
Marta Melka-Roszczyk

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, obnizony nastroj i brak motywacji to typowe objawy mowiace o tym ze cos sie dzieje. Jeśli trawja dluzej niz 3 miesiace mozemy mowic o depresji Nalezy ja leczyc aby nie nawracała. Najprosciej i najtaniej lekami, prawdopodobienstwo nawrotu jest jednak większe niz przy terapii pzonawczo-behawioralnej. Jednej z najbardziej przebadanych terapii na swiecie. Terapia jest o wiele drozsza ale tez i bardziej skuteczna.
Pozdrawiam!
Ewa W.