Petting a możliwość zajścia w ciążę

Tydzień temu uprawiałam petting, były to moje dni niepłodne. Zazanaczam od razu, że jestem dziewicą. Gdy doszło do wytrysku, wtedy też zaprzestaliśmy pieszczot, żeby nie doszło do przypadkowego zapłodnienia. Następnie mój partner poszedł do toalety (chociaż nie wiem, czy umył ręce i czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?) i znów zaczęliśmy igraszki. Wtedy też zaczął pieścić mnie swoją ręką. Wiem, że to bardzo nieodpowiedzialne, ale praktycznie nie znam tego chłopca i teraz bardzo boję się ciąży... A słyszałam, że to jest możliwe... Odczuwam dziwne kłócie w dole brzucha, nie wiem czym mogą być spowodowane... Mam także problemy z pęcherzem już od pół roku i często miewam różnego rodzaju bóle, aczkolwiek takiego jeszcze nie odczuwałam. Dziś rano na dodatek było mi niedobrze, pomimo to nudności szybko mi przeszły. Nie wiem, czy mam powody do zmartwienia. Czy mogę być w ciąży? Jakie są pierwsze obajawy i w jakim czasie od zapłodnienia występują? Bardzo proszę o pomoc, bo mam mętlik w głowie!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pierwszym objawem, który może kobiecie dać do myślenia, że z dużym prawdopodobieństwem jest w ciąży, jest brak miesiączki w czasie, w którym należało się jej spodziewać. Bóle brzucha, nudności i wymioty mogą być spowodowane wieloma innymi przyczynami, nie tylko ciążą, np. chorobą wrzodową żołądka, stresem, odmiedniczkowym zapaleniem nerek itp. Najprostszym i dość pewnym sposobem, aby się przekonać o tym, czy jest się w ciąży, jest wykonanie testu ciążowego. Jest dostępny w aptece bez recepty, koszt to około 5-20 zł. Jego skuteczność jest wysoka (bez względu na cenę). Niektóre testy ciążowe można wykonać już 10 dni po spodziewanym poczęciu, większość testów wykonuje się w dniu spodziewanej miesiączki.

Wspomniała Pani o zapaleniu pęcherza - jeśli męczy się Pani z dolegliwościami już pół roku, to czas najwyższy coś z tym zrobić. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, prawdopodobnie konieczna będzie antybiotykoterapia. Kilka słów o profilaktyce zakażeń dróg moczowych: warto pić codziennie dużo wody (1,5 litra), aby wypłukiwać bakterie z dróg moczowych, pić codziennie herbatkę żurawinową (zakwasza mocz, a bakterie tego nie lubią), oddawać mocz po skończonym stosunku (to na przyszłość).

Pozdrawiam!