Petting bez wytrysku: czy mogłam zajść w ciążę?

Bardzo proszę o odpowiedź, bo strasznie się denerwuję. Mam 18 lat. Przedwczoraj uprawiałam z moim chłopakiem petting. Mój chłopak najpierw dotykał swojego penisa, a później wsadzał mi palce do pochwy, również ja najpierw dotykałam jego, a później swojej pochwy. Co prawda nie doszło do wytrysku, ale słyszam o płynach menstruacyjnych tzn. że w nich też są plemniki, czy to możliwe że mogłam zajść w ciążę, i jeśli tak to jakie jest prawdopodobieństwo? Czy powinnam się niepokoić? Dodam, że jestem przed okresem. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl