Petting i dalsze obawy

Ciągle jednak się martwię. Mój partner wydaje się być rozsądny (zwykle kochamy się z zabezpieczeniem). Tego dnia bylo jednak inaczej, były tylko pieszczoty, poczułam u niego preejakulat. Czy w sytuacji kiedy dotknąłby niechcący penisa z preejakulatem, a później pieścił mnie palcem, czy coś z tego mogłoby się urodzić? Z wiedzy jaką mam, nie sądzę, ale daleko mi do eksperta. Zawsze myślałam, że do zajścia w ciążę potrzebny jest stosunek płciowy - pełny (sperma), może jednak się mylę? Tyle opinii czyta się na temat tego preejakulatu, że po prostu zgłupiałam. Czy test z krwi wykonany 14 dni po zdarzeniu (a w 24 dniu cyklu przy cyklach 30-32-dniowych) będzie wiarygodny? Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Rzeczywiśie, trudno zajść w ciążę inaczej niż poprzez odbycie pełnego stosunku płciowego, z wytryskiem do pochwy. Istnieją badania udowadniające nawet, że preejakulat nie zawiera plemników. Z drugiej strony, przypadki zajścia w ciążę przy pieszczotach są jednak opisywane. Szansa w Pani przypadku jest w każdym razie mniej niż minimalna! Badanie poziomu betaHCG we krwi po 14 dniach powinno już dać wiarygodny wynik.

Pozdrawiam serdecznie!