Petting, owulacja a ryzyko ciąży

Witam! Miesiączkuję ok. 7 lat. Zawsze było to miesiączki regularne, cykl ok. 35 dni. niestety od paru miesięcy cykl rozregulował się (m. in. przez tabletki e***, jedno opakowanie n***, zaprzestanie brania antykoncepcji). Poprzedni okres dostałam praktycznie ok. 35 dni od poprzedniego (czyli wszystko wraca do normy). Kolejny powinien być za ok. 2 tygodnie, czyli dzień dzisiejszy, a także kilka wcześniejszych dni to okres płodny. W nocy uprawiałam z chłopakiem petting. Najpierw doszło do kontaktu jego dłoni z moją pochwą, później uprawialiśmy seks oralny, po jakimś czasie od jego wytrysku znów doszło do penetracji mojej pochwy. Przez całą noc leżeliśmy nago w łóżku. Starałam się uważać, aby nie mieć kontaktu ze spermą. Nie wydaje mi się, aby na jego dłoniach był sperma, jednak boję się, że jednak mógł jej dotknąć. Ponad to jego członek opierał się o moje pośladki. Zaczynam panikować, że przez to mogłam zajść w ciążę! Czy rzeczywiście zajście jest taką "łatwą sprawą", czy petting jest niebezpieczny (mimo, iż nie dotykał mnie bezpośrednio po ewentualnym kontakcie z członkiem - minęło parę minut.) Czy w ogóle istnieje ryzyko dostania się nasienia, kiedy członek dotykał moich pleców czy pośladków? Pozdrawiam, Marta.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do zapłodnienia może dojść jedynie w sytuacji przeniesienia spermy na narządy płciowe kobiety. Największe ryzyko ciąży istnieje w sytuacji bezpośredniego wprowadzenia nasienia do pochwy. W opisanej sytuacji, gdy członek dotykał jedynie pleców i pośladków, nie ma szans na zapłodnienie.

To samo dotyczy penetracji palcem po kilku minutach od zabrudzenia go nasieniem. Plemniki obumierają w przeciągu kilku minut przebywania poza organizmem kobiety.

Pozdrawiam.