Petting w pierwszy dzień płodny a ryzyko ciąży

Witam, kilka dni temu (10dni) mój chłopak u mnie nocował po imprezie i zrobił mi tzw.palcówkę. Od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze i mam (jak na mnie) bardzo duży apetyt. Dodam, że był to mój pierwszy dzień płodny. Nie doszło do wytrysku, ale boję się, że istnieje możliwość, że miał jednak spermę na ręce. Czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź, bo już panikuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Pani partner uprzednio dotykał penisa i miał kontakt z płynem preejakulacyjnym to pewne ryzyko istnieje. Stąd też nie mogę wykluczyć takiej możliwości. Proponuje wykonać test ciazowy w 14 po tym zajsciu.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się.