Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak odczuwania przyjemności podczas stosunku

Witam, mam na imię Hania i mam 21 lat. Mój problem polega na tym, że przed stosunkiem z moim partnerem jak i w trakcie nie odczuwam żadnej przyjemności, również przed włożeniem jego penisa do mojej pochwy nie potrafię się rozluźnić co utrudnia mu wejście i odczuwam lekki ból. Dodam, że jestem z nim 2,5 roku i za każdym razem jest tak samo:( Co może być tego przyczyną, że nie potrafię się rozluźnić i nie odczuwam przyjemności? Dodam też, że bardzo się kochamy i jest to jedyny partner, z którym się kocham. Dodam również, że nasze gry wstępne są dosyć dobre, ponieważ podczas naszych pieszczot wydalam dużo płynu z pochwy. Z góry dziękuje za odpowiedź, wiem, że mogę na was liczyć, Hanna  
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Być może Pani brak przyjemności wynika z dolegliwości bólowych i strachu z nim związanego. Wskazane jest wykluczenie chorób, które mogą powodować takie dolegliwości - choroby infekcyjne, zaburzenia hormonalne (na przykład niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia). Czasami objawy takie powstają przy wzmożonym napięciu niektórych mięśni miednicy lub w przebiegu chorób macicy lub jajników (na przykład w endometriozie).

Objawy mogą mieć także podłoże emocjonalne. Proszę spróbować na ten temat porozmawiać z ginekologiem, warto również wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne (morfologia, TSH, badanie ogólne moczu).

Pozdrawiam.

 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy