Piana w moczu i wyniki badań moczu

Czym może być spowodowana obecność piany w moczu? Badanie ogólne moczu w normie - nie wykazało hemoglobiny, bilirubiny ani białka. Badanie mikroalbuminurii z tej samej próbki moczu 6.2 przy normie 0-20. Co warto zbadać laboratoryjnie by wykryć czynnik powodujący pienienie? Kiedyś mocz się nie pienił, teraz ciągle, czasami są bóle w okolicach nerek lub kręgosłupa oraz inne niespecyficzne objawy, których lekarze nie potrafią powiązać z konkretną chorobą.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z reguły to białko w moczu powoduje pienienie, u Pana wynik ujemny, wskazana konsultacja urologiczna.
Pozdrawiam