Piasek w obrębie nerek a wyniki badań laboratoryjnych

prosze o pomoc w interpretacji wyników: hematokryt 33,2 po za tym cala morfologia w normie ob po 1h 14 mocznik 11,9 kreatynina 0,6 GFR wg MDRD 128 holesterol calkowity 143 HDL 44,7 LDL 86 zelazo 75 ALT 11 trojglicerydy 60 tsh 1,65 badanie ogolne moczu: ciala ketonowe 5, bakterie 155,3 pasma sluzu 14,71, leukocyty 25, reszta w normie. USG - piasek w nerkach. Jeden lekarz powiedzial ze to male odchylenia od normy i nie nalezy nic robic a drugi ze powinnam szybko isc do nefrologa. Co robic?

Aleksander Ropielewski

Jeżel jest to pierwszy epizod wykrycia kamicy dróg mocozwych to warto się skonsultować z urologiem lub nefrologiem. Wyniki wskazują na bezobjawową infekcję bakteryjną, dlatego warto wykonać posiew moczu i rozważyć leczenie antybiotykami. Pozostałe wyniki krwi nie budzą niepokoju.